RITA ORA BY ALBANIAN PAINTER GAZMEND FREITAG

Rita Ora
Rita Ora by Gazmend Freitag, 2014
2
Rita Ora by Gazmend Freitag, 2014
1.jpg
Rita Ora by Gazmend Freitag, 2014

WIKIARThttps://www.wikiart.org/en/gazmend-freitag/rita-ora

4 Kommentare

 1. Nje fotografi artistike qe flet sa njemije fjale.Diven tone Rita e ke portretizuar,ashtu sikurse eshte;artiste me zemer te bardhe dhe shpirt te madh.Kjo fotografi,do t’I perballoj vitet,gjithsesi.Urime,happy!

  Gefällt 1 Person

 2. Jam i impresionuar me këtë portret. Të lumtë z.Gazmend!
  Frymëzimet lindin kudo ku gjaku yt rrjedhe, gjaku i njerëzores, artistikes. Rita simbol i artit modern muzikor, simbol emancipimi rinor shqiptar gjeithandej botës. Artisti ynë z.Gazmend Freitag, e ka kapur kohen, synon apikalen në bukurinë që mbjell brusha.
  Koha flet për këmbëngulësit, të përkushtuarit, të dashurit e njeriut. Ky është artisti ynë.

  Gefällt 1 Person

  1. Faleminderit z. Hazir Mehmeti! Kritikat tua dhe gjith ato shkrime qe ke publikuar per mua me bejne te ndjehem i lumtur ne krijimtarin time. Rita Ora eshte personalitet kombetar yni qe me muziken e saj i jep kombit tone nje imazh shume pozitiv qe ne ne te vertete edhe jemi!

   Gefällt mir

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s