Grafiken
Hinterlasse einen Kommentar

I MADHI PORTRETIZON TË MËDHEJTË

47. 1200 p

Gazmend Freitag, Artist

Vushtrri, 02.01.2016 Remzije J. Zekolli

I MADHI PORTRETIZON TË MËDHEJTË

Krijuesit me veprat e tyre artistike i ringjallin dhe kujtojnë figurat e ndryshme kombëtare të cilat kanë lënë gjurmë kombëtare në lemit e caktuara. Piktori i madh shqiptarë Gazmend Freitag me laps, thëngjill portretet e tyre i fuqizon në kanavecen e tij mahnitëse. Ismail Kadare rri bukur në koleksionin e portreve të shumta te tij. Shkrimtari ynë i madh me krijimtarin e tij letrare bëri të kaloj kufijt kombëtarë dhe evropian. Letërsia moderne shqipe në botë identifikohet me emrin e këtij mjeshtri të madh të letrave shqipe. Suksese në të ardhmen Gazi, kurrë mos pushoftë brusha jote në realizimin e pikturave mahnitëse që sjellin ngrohtësi tek publiku. Respekt!

4

Ismail Kadare

1

Ismail Kadare

8

Ismail Kadare by Gazmend Freitag

 

 

 

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s