Bedri Tahiri me portretin e tij nga Gazmend Freitag

Bedri Tahiri, Vushtri, Kosovë. © Bedri Tahiri

Bedri Tahiri me portretin e tij realizuar nga Gazmend Freitag!  Vushtri, Kosovë. © Bedri Tahiri

Bedri Tahiri

FALEMINDERIT, GAZMEND FREITAG!
Dhurata e çmuar e piktorit me renome botërore, të madhit Gazmend Freitag, i cili jeton dhe vepron në Austri: Origjinali i portretit tim, përmes postës, arriti tek unë! Faleminderit dhe qofsh i nderuar, mik i respektuar, Gazmend Freitag! Një falënderim edhe për doajenin e fotografisë dhe poetin e palodhur vushtrrias, Bacin Nesim Ispahiu, i cili ma dhuroi kornizën!
Gazmend Freitag: Bedri Tahiri, 2015
Nesim Spahiu dhe Bedri Tahiri me portretin e tij realizuar nga Gazmend Freitag!  Vushtri, Kosovë. © Bedri Tahiri

Në prag të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës

NUSJA E PRARUAR

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s