Grafiken
Hinterlasse einen Kommentar

MAJLINDA CAKSHIRI BY GAZMEND FREITAG

2

Majlinda Cakshiri by Gazmend Freitag, 2016

PËR GAZMEND FREITAG!!!

 

Nga Majlinda Cakshiri

Dy copa qielli syte e tu! Here kalter here gri! Qielli im i kalter! Njehere i kisha te gjitha….. Kisha toke dhe ecja i lire…. Kisha buke te zeze te shijshme me ere te djegur druri… Dhe nje kenge te perhereshme ne buze..Nje enderr te fshehte ngjyrash… Nje pinel…. Qielli im gri! Njehere mi morren te gjitha…. Token ma pergjaken… Buken ma shkelen dhe kengen ma bene vaje….. Dhe ika larg i mallkuar ne nje gote vere i harruar…. Dy cope ne kufi i copetuar…. Kembet ketu dhe zemra atje Si jetoj pa Atdhe? Qielli im i kalter! Ti kurre sme le! Ti ishe ne syte e mi ..Lave lotet e pergjakura dhe nxorre ne shpirtin tim Ylberin…… Nje tufe ngjyrash…..Yjet me treguan rrugen e rrikthimit…. Eci eci dhe smbrrij dot kurre!!! Me nje enderr ne gjoks … Me nje pinel…

Piktori im i dashur Gazmend Freitag….Njerez ka shume ……shpirtera pak…..Shpirti yt i bukur eshte i pavdekshem…..Cfare pe ne kete bote ….cfare preke …cfare dashurove …..cfare shijove.. Eshte ngjyra ….eshte jete……eshte levizje eshte vallzim…..Eshte ajo qe sjemi dhe duhet te behemi ……Faleminderit qe jeton …..dhe na bene te ndjejme qe jemi njerez…..

4.jpg

Majlinda Cakshiri

1

Majlinda Cakshiri

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s