Grafiken
Hinterlasse einen Kommentar

Pritshmëria nga Gazmend Freitag

Ndjeshmëri e harlisur, ngjyra të gjalla dhe një bardhësi shumëpremtuese që dominon këtë pikturë të piktorit shqiptar Gazmend Freitag, i cili mes tjerash është i njohur për portretet dhe aktet erotike. E punuar në përshtatje me traditën evropiane impresioniste, paraqet dashurine tipike të piktorit për detaje, ngjyra të forta dhe për erotiken e trupit të femrës.

Seancat për veprat e porosituara siç është kjo mbahen në atelienë e piktorit të përmbushur me dritë në Linz. Porositësit dhe modelët vlersojnë mënyrën profesioniste të punës së artistit shqiptar i cili pasionin e tij për bukurinë e lejon që të rrjedh në të gjitha veprat e tij.

29

Gazmend Freitag
Pritshmëria, 2013

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s