Drejtësi dhe barazi për gratë shqiptare – Gazmend Freitag

Gazmend Freitag: Drejtësi dhe barazi për gratë shqiptare

Gazmend Freitag i portretizon dhe kërkon drejtësi e barazi për gratë shqiptare

Piktori i njohur shqiptar me famë evropiane që jeton e vepron në Austri, ka sjellë pra artdashësve portretet e 10 grave shqiptare të cilat me jetën dhe veprën e tyre kanë shkruar historinë shqiptare, shkruan Botapress. Në albumin e tij të fundit, piktori Freitag ka portretizuar Nënën Tereze, Nexhmije Pagarusha, Dua Lipa etj. (BotaPress)

 

1 Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s