Çanta unikale – Studio117

Shopping Bag
Tema: 1/10 Screenprinting by Studio117

Illyrian Print

Illyrian Print

Tetovë, Macedonia

Illyrian Print Studio, Established in 2005 by two albanian artist Luran Osmani and Shukrije Neziri Osmani. The artists produce work across almost every discipline including painting,printmaking (originaly), photography, sculpture and graphique desing with a high percentage of them working professionally.

Çanta unikale të cilat janë punuar për një periudhë më të gjatë kohore, janë të shtypura në mënyrë manuale dhe janë me seri të limituara. Kemi zgjedhur që çantat tona të jenë të veçanta në llojin e tyre sepse figurat e stamposura mbi to përfaqësojnë shtresa të ndryshme të horizontit kulturor por dhe më gjërë. Gjithsesi laramania e tyre ofron që të bëni zgjedhje të ndryshme në shijet tuaja, duke nisur nga simbolet e ndryshme të kombit tonë deri te figurat që përfaqësojnë periudha të veçanta në kulturën botërore.

 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s