Lidhja e Krijuesve Shqiptarë në Mërgatë – Mirënjohje për Gazmend Freitag

N’artin e Peintre-Artist Gazmand Freitag gjejmë kompozimin, ngjyrat, harmoninë po edhe emocionet që e bëjnë të kompletuar veprën e Mjeshtrit, po edhe krenarinë nga lindi artisti (Pataçan), aty ku Gjergji e Prizreni pasurojnë dhe njohin botën se shqiptarët kishin dhe kanë Mjeshtër të Mëdhenjë t’artit !

10.12.2020 Musa Jupolli

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s