Blerim Hoxhaj takon Kampionin Azem Maksutaj

Blerim Hoxhaj me Kampionin Azem Maksutaj duke i dorzuar portretin e realizuar nga Gazmend Freitag, Winterthur, 2020

Blerim Hoxhaj

Winterthur, 29. 12. 2020

Sot bёra njё udhёtim drejtё Winterthurit tё Zvicrres. Ishte dhe do mbetet një ditë e vecantё e jetës sime, për mua sepse vizitova një njëri me vlera të mëdha, një Legjendë dhe Kampion të shumëfishtë. Një njëri, që për sukseset e të arriturat e tij duhet shumë kohë të shkruajmë e të flasim. Kisha nderin dhe kënaqësine të takoj z. Azem Maksutaj, 14 herë Kampion bote. Doja të falenderoja Kampionin për angazhimin, përkrahjen dhe ndihmen e tij, ndaj popullit tonë Shqipëtar. Poashtu erdha ti bashkëngjitëm nismës së tij për krijimin e fondit dhe ta përkrah në cdo segment bamirësie.

Sot unë i dorëzova Kampionit një punim artistik punuar me laps dhuratë e dedikuar pёr Kampionin tonё tё dashtun nga Piktori i njohur Gazmend Freitag.

Me sa arrita tё kuptoj e dua ta ceku se z. Azem Maksutaj ka njё vizion tё qartё human qё si frymёzim e ka pasur nga e Ëma e tij. Ai ndjekё hapat dhe pёrmbushë Amanetin qё ia kishte dhёnё Nёna e tij. Lavdi e pёrulje që një Nëne rriti e të edukoj një burrë, djalë bujar e zemërgjerë si Azem Maksutaj! Ne jetojmë një herë kurse ata që bëjnë diqka të veqantë janë të pa vdekshëm, jetojnë gjithëmonë në dijen e zemrat tona.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s